Social Apps

appsAplikacje konkursowe i gry na portale społecznościowe takie jak Facebook czy NaszaKlasa. Pozwalają one wytworzyć i utrzymać długotrwałe relacja z grupą docelową i kreować pozytywny wizerunek firmy. To świetny pomysł na interakcję i zaangażowanie w aktywny dialog odbiorców naszych produktów u usług.

Podjęcie przez organizację decyzji o wejście z komunikacją marketingową w sferę social media zmusza ją, nie tylko do zaangażowania zasobów ludzkich w celu prowadzenia moderacji profilu czy nawiązywania interakcji z użytkownikami ale przede wszystkim do tworzenia interesujących treści. Intrygujący kontent, czyli zawartość jaka upubliczniana jest na łamach mediów społecznościowych, można przedstawić w formie aplikacji czy gier, które stanowią atrakcyjny pomysł na interakcję z uczestnikami.

Można przyjąć, że social media, z perspektywy biznesu, rządzą się trzema zasadami:

Social media są po to, aby umożliwiać konwersację pomiędzy publicznościami lub rynkami.
Nie możesz kontrolować rozmów prowadzonych przez użytkowników social media, ale możesz podejmować działania, aby na nie wpływać.
Odpowiednie wywieranie wpływu jest podstawą, na której budowana jest większość relacji.

Wśród typowych tworzonych przez Inbound Marketing Agency PRact aplikacji są:

  • aplikacje konkursowe,
  • gry reklamowe,
  • gry wizerunkowe,
  • aplikacje lojalnościowe.

Wykorzystując aplikacje internetowe do kreowania wizerunku ważne jest, aby określić swój biznes w kategorii kontentu czyli generowanych w aplikacji powiązanych z marką treści. Wchodząc bowiem w obszar social media należy postrzegać siebie w kategorii wydawcy, który tworzy i publikuje atrakcyjne dla grup docelowych informacje.

Przygotowując się do określenia kontentu należy określić m.in.:

  • oferowane usługi i produktu, które ma objąć promocja w mediach społecznościowych,
  • określić usługi dodatkowe, które mogą wpłynąć na atrakcyjność oferty,
  • charakter rozmów, które chce się prowokować kreowanym przekazem.