Etyczne SEO

Devil Whisper Evil Secret CartoonEtyczne pozycjonowanie stron internetowych polega na tym że dany pozycjoner stara się umieścić stronę, serwis lub portal dla klienta według wytycznych wyszukiwarki, na wysokiej pozycji. Jest to dość ciężka praca, która wymaga wiele wysiłku i wkładu. Dlatego tez, osoby które zajmują się pozycjonowaniem nie zawsze mają tak kolorowo, jak może się nam wydawać. Większość firm podpisuje umowy odnośnie pozycjonowania na samym początku współpracy z klientem, a zapłaty za pracę, oczekuje wtedy, gdy pozycjonowanie zostało ukończone, i wynik jest zadowalający, czyli została osiągnięta jedna ze wskazanych pozycji przez zleceniodawcę.

Nieetyczne postępowanie pozycjonerów wiąże się z tym, że wykorzystując wszelkie nieetyczne techniki, pozycjonują stronę WWW, oraz z tym, że przy tym zaśmiecają wyszukiwarki. Nie jest to dopuszczalne, i wszelkie próby nieetycznego pozycjonowania, są praktycznie natychmiastowo wykrywane przez filtry wyszukiwarek, a strona zostaje usunięta z obiegu, i z wyszukiwarki. Etyczne postępowanie nie dopuszcza do myśli takich rzeczy jak: wykorzystanie słów kluczowych, które nie są zgodne z treścią zamieszczoną na stronie, nadużycie wyrażeń i słów kluczowych albo użycie danej frazy w kolorze tła. Pozycjonowanie dopuszcza wiele innych metod, które są wytycznymi dla wszystkich właścicieli stron internetowych, i które sprawiają, że dana strona może się znaleźć wysoko w rankingu.

Klucz do sukcesu

Kluczem do sukcesu każdego pozycjonera jest oczywiście efektywne pozycjonowanie strony internetowej klienta. Każdy pozycjoner przed rozpoczęciem pracy, powinien również zadbać o wypozycjonowanie własnej strony internetowej, chociażby jako przykład tego, że jest w stanie umieścić witrynę wysoko w wyszukiwarce. Klient zazwyczaj myśli, że jeśli udało się pozycjonerowi wypromować własna stronę, to równie dobrze zrobi to z moją. Dlatego pozycjoner powinien zadbać wpierw o swój wizerunek, postarać się o klientów, którzy będą przykładem sukcesywnego pozycjonowanie strony. Poza tym dobre portfolio, i poświęcenie czasu zleceniodawcy jest rzeczą pierwszorzędną. Wiadomo, że osoba pozycjonująca, nie jest wybierana pochopnie, szczególnie przez większe korporacje, które nawet wolą więcej zapłacić za pracę, aby była ona tylko dobrze i etycznie wykonana. Dlatego dobór pozycjonera przez firmy opiera się na tym, co do tej pory udało mu się osiągnąć, i czy jest osobą godną zaufania oraz rzetelną. Niektórzy pozycjonerzy, dużo obiecują, nie znaczy to jednak, że tak się stanie, i na obiecaniu się nie zakończy współpraca. Jako przedsiębiorcy, którzy chcą zaistnieć na rynku internetowym musimy wiedzieć, że niska cena pozycjonowania w alternatywie do innych firm pozycjonujących, nie jest wcale taką ofertą, a to dlatego, że dana osoba pozycjonująca może nie mieć tak dużego doświadczenia w branży.