Pozycjonowanie długofalowe

Hidden Content

Hidden Content – Author: Seobility – License: CC BY-SA 4.0

Pozycjonowanie strony WWW jest procesem długotrwałym i żeby przyniosło zaplanowane zyski, powinno być wykonane według wytycznych wyszukiwarki (takiej jak Google). Jeżeli chcemy, aby nasza strona była widoczna na pierwszych miejscach wyszukiwarki w tzw. top 10, powinniśmy skorzystać z pomocy doświadczonego pozycjonera lub firmy pozycjonującej. Etyczne postępowanie osoby pozycjonującej daje gwarancję klientowi, że jego witryna pozostanie na dłużej na wysokiej pozycji. W przypadku, kiedy natrafimy na pracownika, który obiecał nam szybkie efekty pracy za niską cenę, to będzie najprawdopodobniej oznaczało, że postępuje wbrew wytycznym wyszukiwarki i pozycjonuje według Black Hat SEO.

Takich sytuacji powinniśmy przede wszystkim unikać, ponieważ nie tylko nasza strona, nie utrzyma się na długo wysoko w rankingu wyszukiwarki, ale również może być na nią nałożony Ban, czyli prosto mówiąc, zostanie wykluczona z indeksu. Osoby pozycjonujące stronę według zasad White Hat SEO, postępują według dopuszczalnych etycznych zasad wyszukiwarki. Oznacza to, iż wyniki pracy pozycjonera utrzymają się na dłużej oraz łatwiej będzie utrzymać pozycję strony. Co nam daje pozycjonowanie w wyszukiwarce? Zajęcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce, daje nam bardzo dużo, przede wszystkim to, iż oglądalność witryny będzie znacznie większa niż uprzednio, a zyski w przypadku stron firmowych z pewnością się powiększą.

Jak pozycjonować stronę długofalowo?

Aby nasza strona była jak najlepiej wypozycjonowana, osoba, która zajmuje się pozycjonowaniem musi wiedzieć co przyczyni się do tego, że konkurencja nie da rady tak szybko przebić pozycji naszej strony. Wykorzystanie linków, artykułów promujących stronę, umieszczenie oferty w katalogach, zbieranie referencji, czy na stronach partnerskich, albo wykupienie domen może się przyczynić do tego, że witryna pozostanie nietknięta na swoim miejscu przez długi czas. Jednak, aby się tak stało pozycjoner spędza na pozycjonowaniu bardzo dużo czasu, i nie są to tygodnie tylko miesiące. Klienci powinni być świadomi, że pozycjonowanie jest procesem długotrwałym, i postępowanie według wytycznych wyszukiwarki, nie da tak szybkiego rezultatu, który utrzyma się przez wiele tygodni. Po ukończeniu pracy nad pozycjonowaniem, pozycjoner zabiera się za jej ulepszanie i monitorowanie wyników w wyszukiwarce, co pomoże w razie spadku pozycji szybko zareagować. Monitoring pozycjonowanych słów kluczowych jest rzeczą niezbędną, utrzymanie pozycji w Internecie jest równie pracochłonne, co pozycjonowanie. Aby strona internetowa przynosiła firmie stałe zyski, musi się znajdować przynajmniej w top dziesiątce. Jeżeli spadnie na dalsze pozycje, sprzedaż spadnie, a korporacja nie będzie pozyskiwać nowych klientów. Pamiętajmy o tym, przy wyborze odpowiedniego współpracownika, który zajmie się dla nas pozycjonowaniem firmowej strony WWW.