Kolorystyka dzisiaj modna

(1)_ teorii-koloru_2825562 (385x256)Jak powszechnie wiadomo większość nas lubi żywe barwy, jak również bardzo dobrze się czuje w ich otoczeniu. Lecz jak przenieść to do realiów świata wirtualnego, w którym znajduje się także internet?

Otóż znacznie bardziej kolorowe strony nie są bowiem dla wielu internautów odbierane z euforią. Niektórzy jak wiemy mogą poczuć się przytłoczeni zestawem barwnym, zazwyczaj wtedy, kiedy jest on nazbyt odważny. Otóż warto jest wspomnieć, że wielbiciele radosnych barw powinni postawić na różnorodne odcienie i cieniowanie, przez co stworzą oni strony internetowe w takich kolorach, jakie lubią, a jednocześnie nie zirytują one ich odbiorcy.

Lecz jak to zrobić? Na przykład możemy wykorzystać roboty Google i znaleźć przydatne dla nas narzędzie służące do dobierania barw. Z pewnością pomocne webmasterom programy przydadzą się w tym momencie również i nam. Powinniśmy postawić wtedy na jedną barwę, na przykład zieleń. Stronę utrzymujemy w zielonej kolorystyce, z tym, że różnicujemy nasycenie zielenią według ważności jej konkretnych elementów. Natomiast też nie jest dobrze jednak poprzestać na jednej barwie, bo może witryna wydać się odbiorcy znacznie bardziej monotonna. Wtedy też stosujemy zróżnicowany akcent barwny lub kilka akcentów, lecz nie przesadzając jednak z wieloma kolorami – maksymalnie powinniśmy wykorzystać dwie nowe barwy.