Promocja strony internetowej w sieci

(1)_ pozycjonowanie (385x257)Promocja swojej strony w internecie jest dosyć skomplikowanym zajęciem. Na uwadze trzeba mieć konkurencję. Branża internetowa rozwija się bardzo prężnie, codziennie powstają nowe portale. Właściciele stron muszą pamiętać o nieustannym monitoringu, należy wiedzieć co w trawie piszczy. Jeżeli chcemy dogonić lub prześcignąć innych musimy skutecznie wypromować swój portal. Dobre pozycjonowanie może wiele zdziałać. Jeżeli nasza strona istnieje już w sieci od jakiegoś czasu, powinniśmy sprawdzić jaki jest jej Page Rank. Krótko mówiąc które ma miejsce w rankingu.

Posiadając tą wiedzę możemy rozpocząć pozycjonowanie, na początek należy wybrać kilka fraz kluczowych, posłużą nam one do tworzenia tekstów zapleczowych. Kiedy potencjalny internauta wpisze jedno z tych słów w wyszukiwarkę to jest duża szansa, że w wynikach pojawi się nasza strona. Słowa kluczowe możemy umieścić także w treści strony, potem pozycjonowanie powinno polegać na umieszczaniu jak największej ilości linków. Można to robić na zasadzie wymienności, my umieszczamy czyjś link, a ktoś w zamian na swojej stronie umieszcza swój link.

Skuteczne pozycjonowanie

Jeżeli zabieramy się za jakiś projekt to chcemy aby przynosił on korzyści finansowe. Na początek wystarczy nam sama satysfakcja. W szczególności gdy sami coś stworzyliśmy, jeżeli włożyliśmy dużo pracy w zaprojektowanie portalu internetowego to z pewnością chcemy żeby miał on wysokie miejsce w rankingach wyszukiwarek. Inwestując środki finansowe w realizację projektu, w budowanie strony nie możemy sobie pozwolić, żeby prześcignęła nas konkurencja, pozycjonowanie musi być stała pracą. Najlepiej zatrudnić jest kilka osób, które będą kontrolować to jaki poziom będzie miała nasza witryna. Aby utrzymywać wcześniej wypracowany poziom, trzeba nieustannie dodawać linki i teksty do katalogów. Pozycjonowanie jest zależne od kompetencji osób, które je przeprowadzają. Jeżeli dobrze pozna się konkurencję, jeśli wybierze się odpowiednie słowa kluczowe a następnie stworzy się sporą ilość tekstów to efekty mogą być zaskakujące. Pozycjonowanie nowych stron jest bardziej skomplikowane, ale z odpowiednim nakładem pracy może dorównać starszym witrynom.

Pozycjonowanie lokalne

Każde pozycjonowanie ma swój zakres działania. Jeżeli prowadzimy jakiś biznes w danej miejscowości a internet służy nam jedynie do rozreklamowania to powinniśmy zainteresować się pozycjonowaniem lokalnym. Pozwoli to nam na uzyskanie większej rzeszy klientów z naszego miasta. Zasada działania jest bardzo prosta, wystarczy do fraz kluczowych oraz linków dodawać nazwę miasta. Zabieg jest prosty jednak takie pozycjonowanie jest bardziej efektywne, ogranicza pole wyszukiwania. Internauta wpisując w pole wyszukiwarki przykładowe hasło „strony internetowe Poznań” w wynikach uzyska wszystkie firmy tworzące strony internetowe z Poznania i okolic. Lokalne pozycjonowanie wprowadza pewien porządek w wyszukiwaniach, dzięki niemu szybciej możemy odnaleźć to czego szukamy. Jeśli takie działania nie byłyby prowadzone to panował był nieporządek, a użytkownicy internetu szybko by się zniechęcali, jeśli mam przejrzeć kilkaset stron i dopiero na końcu znaleźć tą właściwą to wolę wybrać się na spacer i tam poszukać sklepu.