Internet

(1)_ marketing-internetowy-szablon-wektora_23-2147491093 (384x385)Internet jest ogólnoświatową siecią komputerową, która jest logicznie połączona w jednolitą sieć adresową opartą na protokole IP (ang. Internet Protocol). Sieć ta dostarcza lub wykorzystuje usługi wyższego poziomu, które oparte są na funkcjonowaniu telekomunikacji i związanej z nią infrastruktury.

Internet dzisiaj

W obecnych czasach Internet jest najważniejszym źródłem informacji. Wykorzystywany jest zarówno jako pośrednik handlowy oraz jako miejsce, w którym znajdziemy kontakty towarzyskie. Jest to tzw. “globalna wioska”, która ułatwia na codzień kontakty międzyludzkie. Sieć jest miejscem, w którym możemy w łatwy sposób porozumiewać się z ludźmi z całego świata. Możliwości Internetu są ogromne i wiele współczesnych firm i osób prywatnych wykorzystuje go aby promować siebie i swoją działalność. Aby jednak zaistnieć w sieci, potrzebna jest strona internetowa.

Ważną częścią każdego serwisu jest domena, czyli  nazwa danej strony www oraz projekt strony. Po rejestracji domeny i wgraniu plików strony na serwer, witryna dostępna jest w sieci i każdy, kto wpisze jej adres w przeglądarkę może zapoznać się z jej zawartością

Na stronie internetowej możemy zamieścić wiele różnorodnych elementów. Mogą to być filmy, obrazy, zdjęcia, animacje czy tekst. Strona może mieć postać blogu, galerii zdjęć lub innych dzieł, a także zawierać różnorodne materiały informacyjne czy rozrywkowe.

Dzisiejszy rynek usług internetowych stale się rozwija. Tworzeniem serwisów zajmuje się coraz więcej specjalistycznych firm. Zajmują się one projektowaniem danej strony od podstaw z myślą o koncepcji, którą wybrał klient. Strony tworzy się obecnie w technologiach m.in. html czy flash.
Główną regułą, którą należy kierować się projektując strony internetowe jest wyróżnienie najważniejszych części serwisu. Przyciąga ona wzrok użytkownika i nakłonią go do akcji. Prosto uczynić to można dzięki użyciu zdecydowanych odcieni, nie zapominając jednak o tym, by tony równoważyły się na stronie. Jak nietrudno stwierdzić, stworzenie dobrej witryny internetowej nie jest proste. W przypadku strony firmowej złym pomysłem okaże się zatem amatorskie jej przygotowanie.