Jak wygląda dzisiejsza reklama w Internecie?

seoPotrzeba było czasu, aby Internet mógł awansować do rangi powszechnie poważanego medium. Jeszcze nie tak dawno temu sieć była wyłącznie ciekawostką, służącą głównie rozrywce, często niezbyt wyszukanej. Dziś nie sposób nie liczyć się z tym zjawiskiem i wpływem, jaki może ono wywierać. Marketerzy dostrzegli potencjał Internetu już jakiś czas temu, skupiając w sieci większość prowadzonych przez siebie działań. Jak dziś wygląda reklama w Internecie?

REKLAMA W INTERNECIE – CELE

Dziś nikogo nie dziwi już fakt, że dobrze przeprowadzona kampania internetowa to jedna z najskuteczniejszych metod na dotarcie do klienta. Marketing internetowy ewoluował do dzisiejszej postaci w tym samym tempie, co sam Internet. Zmieniły się także główne cele prowadzonych kampanii. Dzisiejsza reklama ma przede wszystkim budować świadomość marki wśród wszystkich jej potencjalnych klientów, poprzez fachowe budowanie wizerunku. Nie dziwi więc fakt, że reklama banerowa powoli staje się reliktem minionej epoki a firmy coraz chętniej inwestują swoje środki w nowatorskie metody promocji.

FORMY REKLAMY INTERNETOWEJ

Blisko 70 proc. wszystkich wejść na strony www odbywa się za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych. Nie dziwi więc fakt, że skuteczna kampania marketingowa zawsze uwzględnia pozycjonowanie strony. Co to oznacza? Chodzi tu o umieszczenie danej witryny możliwie najwyżej w wynikach wyszukiwania. Zajmują się tym agencje SEO, jednak nie jest to całkowity zakres ich działalności. Dobra kampania reklamowa, w ramach budowania wizerunku marki, musi także uwzględniać SERM, czyli zarządzanie reputacją w wyszukiwarkach, oraz kampanię linków sponsorowanych. Niezwykle istotny jest także content marketing, czyli reklama bazująca na wartościowych, eksperckich treściach, przekazywanych w dowolnej formie.

Tradycyjna reklama vs reklama internetowa

W tradycyjnej formie reklamy odbiorca reklamy ma żaden lub bardzo niewielki wpływ na moment, w którym potencjalny konsument obcuje z przekazem. Porównując cechy obu form reklamy trudno nie odnieść wrażenia, że przyszłość należy do reklamy internetowej. Firmy, które lekceważą reklamy Internetowe, jako medium, za pomocą którego można skutecznie promować produkty i marki, mogą wkrótce mieć nie lada problem.

Polecam agencję SEO Anhor Wrocław.